Gospodarstwo Ogrodnicze Janusz Nosal

Osieczany 89, 32-400 Myślenice / tel. 609 397 302

Gospodarstwo Ogrodnicze Janusz Nosal

Osieczany 89, 32-400 Myślenice

Zadzwoń: 609 397 302

TRAWA W ROLKACH

Kiedy kończy się sezon kwiatowy, nasze umiejętności wykorzytujemy do uprawy w szklarni na folii trawy, którą w krótkim czasie można zwinąć w rolki, przetransportować w miejsce docelowe, rozwinąć, ułożyć i dzięki temu cieszyć się gotowym, zielonym trawnikiem.

Uprawa takiego trawnika w szklarni na folii wymaga jednak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia dzięki któremu uzyskana darń może być bezpiecznie transportowana i szybko rozkładana bez ryzyka uszkodzeń i zniszczeń.

Zobacz, jak wygląda nasz proces uprawy trawy od samego początku, aż po przygotowanie do transportu i rozłożenia.

PODŁOŻE

NASIONA

CENY

 

TECHNOLOGIA UPRAWY

 

Do hodowli naszych kwiatów rabatowych i balkonowych używamy wysokiej jakości torfu sprowadzanego z Estonii. Na miejscu torf jest przez nas mielony oraz mieszany z dwoma specjalnie dobranymi nawozami, które wspomagaja rozwój kwiatów. W ten sposób powstaje mieszanka, w której nasze rośliny mają zapewnione optymalne warunki wzrostu.

Po przygotowaniu mieszanki torfu i nawozów oraz zakupu odpowiedniej jakości nasion przychodzi czas na najważniejszy etap hodowli naszych kwiatów - wysiew i zapewnienie korzystnych warunków do wzrostu.

Nasiona są wysiewane do indywidualnych pojemników i ustawiane w szklarniach, które zapewnią im odpowiednie temepratury. Szklarnie posiadają dodatkowe, sztuczne ogrzewanie więc nawet złe warunki pogodowe nie zaszkodzą naszym kwiatom.

W trakcie wzrostu dbamy również nie tylko o odpowiednią temepraturę ale również o właściwe nawodnienie sadzonek. To również bardzo ważna kwestia przy hodowli kwiatów. Dzięki naszemu doświadczeniu wiemy, które kwiaty podlać, kiedy i jaką ilością wody.

Co również ważne, nie stosujemy żadnych sztucznych oprysków! Codziennie nasi pracownicy przeprowadzają inspekcję kwiatów i w miarę potrzeb usuwają chore części roślin lub całą roślinę jeśli jest to konieczne.