Gospodarstwo Ogrodnicze Janusz Nosal

Osieczany 89, 32-400 Myślenice / tel. 609 397 302

Gospodarstwo Ogrodnicze Janusz Nosal

Osieczany 89, 32-400 Myślenice

Zadzwoń: 609 397 302

TRAWA W ROLKACH

Kiedy kończy się sezon kwiatowy, nasze umiejętności wykorzytujemy do uprawy w szklarni na folii trawy, którą w krótkim czasie można zwinąć w rolki, przetransportować w miejsce docelowe, rozwinąć, ułożyć i dzięki temu cieszyć się gotowym, zielonym trawnikiem.

Uprawa takiego trawnika w szklarni na folii wymaga jednak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia dzięki któremu uzyskana darń może być bezpiecznie transportowana i szybko rozkładana bez ryzyka uszkodzeń i zniszczeń.

Zobacz, jak wygląda nasz proces uprawy trawy od samego początku, aż po przygotowanie do transportu i rozłożenia.

PODŁOŻE

NASIONA

CENY

 

PODŁOŻE

 

Trawę siejemy na folii, na specjalnie przygotowanym przez nas podłożu.

Torf używany do przygotowania podłoża sprowadzamy z Estonii. Na następnym etapie poddajemy go mieleniu, wzbogacając go  jednocześnie o 2 różne nawozy wspomagające ukorzenianie się zasianej trawy oraz jej wzrost.

Tak przygotowane podłoże mieszamy z nasionami trawy, a następnie równomiernie rozkładamy w szklarni na foliowym podłożu.

Dodatkowo, pod tak przygotowaną mieszankę kładziemy specjalna siatkę, która wzmacnia wytrzymałość trawy na uszkodzenia, a przede wszystkim wzmacnia jego strukturę korzeniową, co w efeckie oznacza zdrowy i mocno ukorzeniony trawnik.

Dzięki temu, że szklarnie są ogrzewane mamy pewność, że nawet jeśli zewnętrzne warunki pogodowe są nienajlepsze, nasza trawa ma optymalne warunki do wzrostu. 

Trawa jest również regularnie podlewana wodą ze studni ( beż żadnych chemikaliów jak w przypadku wody miejskiej ) oraz koszona. Wszystko po to aby, zapewnić jak najlepsze warunki do rozwoju tego co najważniejsze: systemu korzeniowego.

Efektem końcowym tych zabiegów jest piękny trawnik o grubości ok. 2,5 cm, który jest gotowy do pocięcia na rolki i ułożenia na stałym podłożu.