TECHNOLOGIA

Do hodowli naszych kwiatów rabatowych i balkonowych używamy wysokiej jakości torfu sprowadzanego z Estonii. Na miejscu torf jest przez nas mielony oraz mieszany z dwoma specjalnie dobranymi nawozami, które wspomagaja rozwój kwiatów. W ten sposób powstaje mieszanka, w której nasze rośliny mają zapewnione optymalne warunki wzrostu.

Po przygotowaniu mieszanki torfu i nawozów oraz zakupu odpowiedniej jakości nasion przychodzi czas na najważniejszy etap hodowli naszych kwiatów - wysiew i zapewnienie korzystnych warunków do wzrostu.

Nasiona są wysiewane do indywidualnych pojemników i ustawiane w szklarniach, które zapewnią im odpowiednie temepratury. Szklarnie posiadają dodatkowe, sztuczne ogrzewanie więc nawet złe warunki pogodowe nie zaszkodzą naszym kwiatom.

W trakcie wzrostu dbamy również nie tylko o odpowiednią temepraturę ale również o właściwe nawodnienie sadzonek. To również bardzo ważna kwestia przy hodowli kwiatów. Dzięki naszemu doświadczeniu wiemy, które kwiaty podlać, kiedy i jaką ilością wody.

Co również ważne, nie stosujemy żadnych sztucznych oprysków! Codziennie nasi pracownicy przeprowadzają inspekcję kwiatów i w miarę potrzeb usuwają chore części roślin lub całą roślinę jeśli jest to konieczne. 

 

 

Free Joomla Templates - http://ww.mightyjoomla.com