PODŁOŻE

Trawę siejemy na folii, na specjalnie przygotowanym przez nas podłożu.

Torf używany do przygotowania podłoża sprowadzamy z Estonii. Na następnym etapie poddajemy go mieleniu, wzbogacając go  jednocześnie o 2 różne nawozy wspomagające ukorzenianie się zasianej trawy oraz jej wzrost.

Tak przygotowane podłoże mieszamy z nasionami trawy, a następnie równomiernie rozkładamy w szklarni na foliowym podłożu.

Dodatkowo, pod tak przygotowaną mieszankę kładziemy specjalna siatkę, która wzmacnia wytrzymałość trawy na uszkodzenia, a przede wszystkim wzmacnia jego strukturę korzeniową, co w efeckie oznacza zdrowy i mocno ukorzeniony trawnik.

Dzięki temu, że szklarnie są ogrzewane mamy pewność, że nawet jeśli zewnętrzne warunki pogodowe są nienajlepsze, nasza trawa ma optymalne warunki do wzrostu. 

Trawa jest również regularnie podlewana wodą ze studni ( beż żadnych chemikaliów jak w przypadku wody miejskiej ) oraz koszona. Wszystko po to aby, zapewnić jak najlepsze warunki do rozwoju tego co najważniejsze: systemu korzeniowego.

Efektem końcowym tych zabiegów jest piękny trawnik o grubości ok. 2,5 cm, który jest gotowy do pocięcia na rolki i ułożenia na stałym podłożu.

Free Joomla Templates - http://ww.mightyjoomla.com