Kolorowe azalie japońskie

azalieTe niewielkie krzaczki kwitną od drugiej połowy kwietnia na czerwono, różowo, biało i purpurowo. Potrafią wydać oszałamiającą ilość kwiatów, których kolory są tak intensywne, że roślina widoczna jest z daleka. Azalie japońskie to gęste i zwarte krzewy o wysokości najwyżej 80 cm. Mają kształtne, okrągłe i lekko błyszczące listki, które podczas łagodniej szych zim na ogół pozostają na krzewach.

Niektóre odmiany, zwłaszcza te wrażliwsze na mrozy, częściowo gubią liście na zimę. Ale największą ozdobą azalii japońskich są kwiaty. Krzewy te kwitną tak obficie, że z daleka przypominają jaskrawe, kolorowe poduchy. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, rośliny te są niezwykle uniwersalne i nadają się dosłownie do każdego ogrodu. Pięknie wyglądają i doskonale pasują do ogrodów urządzanych w stylu japońskim.

Kolorowe krzaczki dobrze rosną nad wodą, malowniczo przeglądając się w toni stawu lub oczka wodnego. Właściwym miejscem dla tych roślin będzie też wrzosowisko, ponieważ właśnie na przełomie kwietnia i maja ten zakątek ogrodu bardzo potrzebuje koloru.

Ale nawet w najzwyklejszym, najskromniejszym i najmniejszym ogrodzie jedna mała czerwona łub różowa azalia posadzona w sąsiedztwie iglaka, znakomicie ożywi zieloną kompozycję i stanie się miłym dla oka akcentem.

Zapisz

Zapisz

    Poznaj świat Nordictrack. Najwyższej jakości bieżnie elektryczne. Sprzęt fitness do domu i małego klubu.
  1. nordictrack.shop
Free Joomla Templates - http://ww.mightyjoomla.com